Dörtler Ticaret
Alış Satış

Euro 6,3154 6,3268
Dolar5,7125 5,7228
Riyal 1,5229 1,5256
17 Eylul 2019, Salı
 
Proyem
 
  Ana Sayfa        Haberler
NEREYE KADAR DEVAM EDECEK?
BASIN OLARAK ÇÖZÜM VAR DİYORUZ!
10 Temmuz 2019, Çarşamba  13:43 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haber Paylaşımı

-PERSONELİ İLE HEM ACİLDE HEMDE CERRAHİDE!

SAYIN KAYMAKAM’IM BU İŞE EL ATINIZ!

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Ozan Özlücan, pratisyen hekim eksiklikleri nedeniyle hem acil servisine hem de genel cerrahi polikliniğine destek sağlıyor. Kendi rahatsızlığını da bir kenara bırakan Özlücan, hastaların mağdur olmaması için doktorlar ve sağlık personeli ile hastanenin her alanında yoğun çaba sarf ediyor.
Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Ozan Özlücan, hastanede pratisyen hekim eksiliği nedeniyle yaşanan yoğunluğu azaltmak ve hastaların mağdur olmaması için hem genel cerrah polikliniğine hem de acil servise destek sağlayarak büyük bir özveri gösteriyor.

Kendi rahatsızlığını bırakıp hastalarına koşan Özlücan, hastane hekimleri ve personeli ile eldeki imkanlar ölçüsünde herkese yetişmeye çalışıyor.
Hastane de zor şartlarda özveri ile çalışan tüm sağlık personelleri de eldeki imkanlar ölçüsünde herkese yetişmeye çalışırken, hastaların hoşgörülü olması, çalışanlara destek vermesi, yeri geldiğinde gün aşırı nöbet tutan acil hekimlerinin gerçekten acil hastalarla ilgilenebilmesi için poliklinik muayenelerine önem vermesi, onları anlayabilmesinin, son derece önemli olduğunu gösterirken , bu süreçte hastaların gerekmedikçe acil hizmetini az kullanmaları ve vatandaşlarımızın basit hastalıklarda acile gitmemeleri iş yoğunluğunu azda olsa hafifletecektir.

İki pratisyen hekimle gün aşırı nöbet tutularak verilen hizmette aksama yaşanması normal gözükürken, tüm gözler eylül ayında atanacak doktorların atamasına çevrildi. Ülke genelinde yaşanan doktor açığı Alaplı Devlet Hastanesinde had sahhaya  ulaşırken, burada hizmet veren hekimlerin özverili çalışması takdire şayan olarak ortaya çıkıyor! İki pratisyen hekimin gün aşırı nöbet tuttuğu devlet hastanesi acil servisinde, 20 gün sonra gelecek mevsimlik işçilerle birlikte yoğunluğun çok üst seviyelere çıkması beklenirken, özverili çalışan mevcut personele takviye yapılması şart görülüyor!

Bu süreçte sağlık ocaklarında görev yapan aile hekimlerinden bazılarının da devlet hastanesi acil servisinde geçici görev verilmesi gerektiğini düşünüyoruz!

Alaplı Kaymakamı Emrihan Arıkan’ı bu konuda Gürses Haber olarak göreve davet ediyor ve geçici sürede olsa Alaplı Devlet Hastanesinde ki iş yoğunluğunu çözmeye davet ediyoruz!

GÜRSE HABERBu haber 526 kez okunmuştur.
Haberler
Fındık üreticilerimize müjde!
Cesareti ile takdir ediliyordu!
 
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   YAYIN İLKELERİ    l   RSS