Dörtler Ticaret
Alış Satış

Euro 10,3327 10,3513
Dolar8,5218 8,5371
Riyal 2,2724 2,2764
17 Haziran 2021, Perşembe
 
Otel
 
  Ana Sayfa        Haberler
NEREYE KADAR DEVAM EDECEK?
BASIN OLARAK ÇÖZÜM VAR DİYORUZ!
10 Temmuz 2019, Çarşamba  13:43 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haber Paylaşımı

-PERSONELİ İLE HEM ACİLDE HEMDE CERRAHİDE!

SAYIN KAYMAKAM’IM BU İŞE EL ATINIZ!

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Ozan Özlücan, pratisyen hekim eksiklikleri nedeniyle hem acil servisine hem de genel cerrahi polikliniğine destek sağlıyor. Kendi rahatsızlığını da bir kenara bırakan Özlücan, hastaların mağdur olmaması için doktorlar ve sağlık personeli ile hastanenin her alanında yoğun çaba sarf ediyor.
Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Ozan Özlücan, hastanede pratisyen hekim eksiliği nedeniyle yaşanan yoğunluğu azaltmak ve hastaların mağdur olmaması için hem genel cerrah polikliniğine hem de acil servise destek sağlayarak büyük bir özveri gösteriyor.

Kendi rahatsızlığını bırakıp hastalarına koşan Özlücan, hastane hekimleri ve personeli ile eldeki imkanlar ölçüsünde herkese yetişmeye çalışıyor.
Hastane de zor şartlarda özveri ile çalışan tüm sağlık personelleri de eldeki imkanlar ölçüsünde herkese yetişmeye çalışırken, hastaların hoşgörülü olması, çalışanlara destek vermesi, yeri geldiğinde gün aşırı nöbet tutan acil hekimlerinin gerçekten acil hastalarla ilgilenebilmesi için poliklinik muayenelerine önem vermesi, onları anlayabilmesinin, son derece önemli olduğunu gösterirken , bu süreçte hastaların gerekmedikçe acil hizmetini az kullanmaları ve vatandaşlarımızın basit hastalıklarda acile gitmemeleri iş yoğunluğunu azda olsa hafifletecektir.

İki pratisyen hekimle gün aşırı nöbet tutularak verilen hizmette aksama yaşanması normal gözükürken, tüm gözler eylül ayında atanacak doktorların atamasına çevrildi. Ülke genelinde yaşanan doktor açığı Alaplı Devlet Hastanesinde had sahhaya  ulaşırken, burada hizmet veren hekimlerin özverili çalışması takdire şayan olarak ortaya çıkıyor! İki pratisyen hekimin gün aşırı nöbet tuttuğu devlet hastanesi acil servisinde, 20 gün sonra gelecek mevsimlik işçilerle birlikte yoğunluğun çok üst seviyelere çıkması beklenirken, özverili çalışan mevcut personele takviye yapılması şart görülüyor!

Bu süreçte sağlık ocaklarında görev yapan aile hekimlerinden bazılarının da devlet hastanesi acil servisinde geçici görev verilmesi gerektiğini düşünüyoruz!

Alaplı Kaymakamı Emrihan Arıkan’ı bu konuda Gürses Haber olarak göreve davet ediyor ve geçici sürede olsa Alaplı Devlet Hastanesinde ki iş yoğunluğunu çözmeye davet ediyoruz!

GÜRSE HABERBu haber 1267 kez okunmuştur.
Haberler
Kaybolan köpeği için afiş yaptırdı
O tam bir görev hastası
 
Haber  Blog Video Foto İlanlar
Üye Girişi
Bartın Otomotiv İveco
Röportaj
O BİR ROBİN HOOD OLMAK İSTİYOR
Yazarlar


BU SEFER İŞ ZOR GÖRÜLÜYOR!

11 Haziran 2021
Video
Dörtler Ticaret ; Kalitenin Adresi, Ucuzluğun Merkezi
Sisteme Kayıtlı Günün Ayeti Bulunmamaktadır.

Kaynak Yok
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   YAYIN İLKELERİ    l   RSS