Dörtler Ticaret
Alış Satış

Euro 8,9295 8,9456
Dolar7,5344 7,5480
Riyal 2,0087 2,0123
21 Eylul 2020, Pazartesi
 
Proyem
 
  Ana Sayfa        Haberler
Esnaflarımızın dikkatine
ESNAFLAR DİKKAT!
07 Haziran 2019, Cumartesi  23:22 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haber Paylaşımı

Banka Fos makinelerine dikkat!

Fos makinesinden geçtiğiniz kredi kartı hesabınıza geçmeyebilir!

Dörteller ticaretin fos makinesinden geçen 30/05/2019-tarihinde bin liralık işleme 718996-onay numarası ile onay veren banka işlemi yapılmış gibi gösterip kendi sisteminde işlemi iptal ederek inanılması zor bir işleme imza attı!

Olayda mağdur olan Dörteller Ticaret sahibi Anıl Öztürk işlemle ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunarak esnafları uyarıcı bilgi verdi!

Öztürk ;30/05/2019- Perşembe Günü akşamı saat 21.10 sıralarında bir müşterimize bin liralık satış işlemi yaptım. Müşterim ödemeyi kredi kartı ile yaptı. Fos makinemden müşterimin kartını çektim, banka işlemi 718996-nolu onay kodu ile verdi. Aradan 2 gün geçti. Müşterim işyerime gelerek kredi kartının hesap hareketlerinde işlem olmadığını söyleyerek karttan parayı çekmedin mi diye sordu! Bende fos gün sonu hesap hareketlerini kontrol ettim, ve 718996-nolu onay kodu ile paranın fos makinesinden çekildiğini söyledim. Müşterim, kendi kredi kartından böyle bir hesabın çekilmediğini ifade edince hemen banka fos destek hattını aradım, oradaki görevliye slipte bana onay verildiğini 718996-nolu onay kodu ile işlemin yapıldığı hatta gün sonu ile bu işlemi teyit ettiğimi ifade edince, bankadaki görevli bana bu işlemin gerçekleşmediğini hatta iptal edildiğini böyle bir işlemin yapılmadığı söyleyince bende, nasıl olur, onay kodu var, gün sonum elimde işlem gerçekleşmese bunları fos verir mi diye sordum?

Görevli bana fişin onayı ve gün sonunu vatsaptan resmini atmamı söyledi!

Benden alış veriş yapan müşterim beni uyarmasa ben hesaba bin liranın geçtiğini sanarak işin üzerine gitmeyecektim bile, kimin aklına gelir ki, onay ve gün sonu verilen bir işlemin yapılmadığı, esnaf arkadaşlarımı özellikle uyarmak istiyorum, fos makinesinden kesilen her fişi mutlaka bir gün sonra internet bankacılığından kontrol etsinler, aldım sandığınız para hesabınıza geçmeyebilir” Dedi.

GÜRSES HABERBu haber 1013 kez okunmuştur.
Haberler
Buna dur diyecek yetkilileri göreve davet ediyoruz!
o tam bir gönül adamı
 
Haber  Blog Video Foto İlanlar
Üye Girişi
Dörtler Ticaret ; Kalitenin Adresi, Ucuzluğun Merkezi
Röportaj
O BİR ROBİN HOOD OLMAK İSTİYOR
Yazarlar


BAHÇELİ'YE KIZMAK...

22 Temmuz 2020
Video
Dörtler Ticaret ; Kalitenin Adresi, Ucuzluğun Merkezi
Sisteme Kayıtlı Günün Ayeti Bulunmamaktadır.

Kaynak Yok
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   YAYIN İLKELERİ    l   RSS