Dörtler Ticaret
Alış Satış

Euro 6,5255 6,5373
Dolar5,8806 5,8912
Riyal 1,5678 1,5706
18 Ekim 2019, Cuma
 
Proyem
 
  Ana Sayfa        Haberler
HER GÜN AYNI SAATTE BEKLİYORLAR
İNSANLIK ÖLMEMİŞ DEMEK BU
07 Ocak 2019, Cumartesi  18:45 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haber Paylaşımı


BU İNSANLIĞA ŞAPKA ÇIKARILIR!

Başıboş köpeklerin aç kalmasına gönülleri razı gelmeyen Adnan-Aysun Angın çiftti, Zonguldak merkezden kalkıp kendi araçları ile Alaplı ve Mollabey’deki köpeklerin aç kalmaması için gönüllülük esasına dayalı olarak köpeklere günlük yiyecek getiriyorlar. 

Gün aşırı  düzenli olarak her gün sokak köpeklerine yiyecek getirmeyi gönüllü olarak yapan Angın çiftti çevredekilerden takdir alıyor. Günlük her gün aynı saatte Mollabey’deki köpeklere yiyecek getiren Angın çiftini sokak köpekleri aynı saatte Mollabey girişinde bekliyor.

Bu duruma alışan sokak köpekleri kendilerine yiyecek getirileceğini bilerek aynı saatte toplu halde bekliyorlar.

Gazetemize konu ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Adnan Angın şunları söyledi.

“ Türkiye Taş kurumundan emekliyim. Sokak köpekleri ve sokak kedilerinin aç kaldığını hep gözlemliyordum. Ne yapabilirim diye düşünürken konuyu eşimle paylaştım, oda gel onları birlikte doyuralım dediğinde dünyalar benim oldu. O gün arabama evden çevredeki komşulardan topladığım yiyecekleri doldurdum ve başladım onları doyurmaya, Mollabey’de de çok sokak köpeği olduğunu duyunca rutumuza Mollabey’i de ekledik. Ve bu işi gönüllü olarak yaptığımızı duyan birçok esnaf arkadaşımızda bize yardımcı olmaya başladı. Günlük ortalama 300 sokak köpeğine yemek vermeye başladık. Bu işi gönüllülük esasına dayalı yapıyoruz. Ve yaptığımız işten büyük bir mutluluk duyuyoruz” Dedi

FOTO- Muhittin ÖZTÜRK

HABER-Anıl ÖZTÜRKBu haber 408 kez okunmuştur.
Haberler
TMO'DAN ŞİKAYETLER ARTMAYA BAŞLADI!
Fındık üreticilerimize müjde!
 
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   YAYIN İLKELERİ    l   RSS