Dörtler Ticaret
Alış Satış

Euro 9,2988 9,3156
Dolar7,7975 7,8116
Riyal 2,0791 2,0828
27 Kasim 2020, Cuma
 
Proyem
 
  Ana Sayfa        Haberler
Derdi büyük çare ise teneke kutular
CAN, CANDERDİNE DÜŞMÜŞ
24 Nisan 2018, Salı  13:00 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haber Paylaşımı

DERDİ BÜYÜK ÇARE ARIYOR!

Alaplı İlçesi Küçük Kaymas Köyünde yaşayan Halit Can(51) hayatla yaşam mücadelesinin en ağır şartlarını yaşıyorum dedi.

Gazetemizin Alaplı Ofisine gelip açıklama yapan Halit Can, bu şekilde yaşamak istemiyorum diyerek birkaç intihar girişimi yaptığını her defasında bir şekilde insanların yardımı ile kurtulduğunu söyledi.

Hiçbir gelirinin olmadığını, köyde tek bir göz baraka evde yaşadığını belirten Can, barakada yiyecek hiçbir malzeme olmadığını ifade ederek, geçinmek için Alaplı ilçeyi mesken tuttuğunu ve Alaplı köprüsü altında yattığını, çöplerden atık toplayarak yediğini, çöplerden çıkan artıkların çoğunu ise yanında kalan köpeklerle paylaştığını söyledi.

Sıkıntılar içinde ömrünün geçtiğini belirten Can,  devletin şefkatli elinin kendisine de ulaşmasını çok istediğini söyleyerek, hayat benim için hiç yaşanılır gibi değil diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

Can, köyde yapacak iş yok, tarlam bahçem yok, yaşam için gerekli olan ihtiyaçlarımı karşılayabilecek hiçbir gelirimde yok, mecburen Alaplı ilçeyi mesken tuttum. Köye gidip gelmek on lira, Alaplı da kendime göre teneke kutu topluyorum, bazı gün on beş liralık teneke kutu topladığımda karnım doyuyor, eğer kutu bulup satamazsam çöplerden artık toplayarak karnımı doyurmak zorunda kalıyorum, geceleri ise Alaplı köprüsü altında yatıyorum, üşümemek için ise teneke içinde topladığım odunları yakıp ısınmaya çalışıyorum, kışı köprü altında bazen titreyerek çıkardım, ayağıma cam battı on beş gün yürüyemedim, o zamana çok zorlandım, açlığı çok iyi bilirim, ALLAH kimseyi açlıkla test etmesin” DEDİ.

FOTO-HABER-Anıl ÖZTÜRK

 Bu haber 1080 kez okunmuştur.
Haberler
Buna dur diyecek yetkilileri göreve davet ediyoruz!
o tam bir gönül adamı
 
Haber  Blog Video Foto İlanlar
Üye Girişi
Bartın Otomotiv İveco
Röportaj
O BİR ROBİN HOOD OLMAK İSTİYOR
Yazarlar


2023 KORKULARI, TÜRK DÜŞMANLARI TELAŞTA

27 Kasim 2020
Video
Bartın Otomotiv İveco
Sisteme Kayıtlı Günün Ayeti Bulunmamaktadır.

Kaynak Yok
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   YAYIN İLKELERİ    l   RSS