Dörtler Ticaret
Alış Satış

Euro 7,5770 7,5907
Dolar6,8138 6,8260
Riyal 1,8143 1,8175
30 Mayıs 2020, Cumartesi
 
Otel
 
  Ana Sayfa        Haberler
Derdi büyük çare ise teneke kutular
CAN, CANDERDİNE DÜŞMÜŞ
24 Nisan 2018, Salı  13:00 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haber Paylaşımı

DERDİ BÜYÜK ÇARE ARIYOR!

Alaplı İlçesi Küçük Kaymas Köyünde yaşayan Halit Can(51) hayatla yaşam mücadelesinin en ağır şartlarını yaşıyorum dedi.

Gazetemizin Alaplı Ofisine gelip açıklama yapan Halit Can, bu şekilde yaşamak istemiyorum diyerek birkaç intihar girişimi yaptığını her defasında bir şekilde insanların yardımı ile kurtulduğunu söyledi.

Hiçbir gelirinin olmadığını, köyde tek bir göz baraka evde yaşadığını belirten Can, barakada yiyecek hiçbir malzeme olmadığını ifade ederek, geçinmek için Alaplı ilçeyi mesken tuttuğunu ve Alaplı köprüsü altında yattığını, çöplerden atık toplayarak yediğini, çöplerden çıkan artıkların çoğunu ise yanında kalan köpeklerle paylaştığını söyledi.

Sıkıntılar içinde ömrünün geçtiğini belirten Can,  devletin şefkatli elinin kendisine de ulaşmasını çok istediğini söyleyerek, hayat benim için hiç yaşanılır gibi değil diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

Can, köyde yapacak iş yok, tarlam bahçem yok, yaşam için gerekli olan ihtiyaçlarımı karşılayabilecek hiçbir gelirimde yok, mecburen Alaplı ilçeyi mesken tuttum. Köye gidip gelmek on lira, Alaplı da kendime göre teneke kutu topluyorum, bazı gün on beş liralık teneke kutu topladığımda karnım doyuyor, eğer kutu bulup satamazsam çöplerden artık toplayarak karnımı doyurmak zorunda kalıyorum, geceleri ise Alaplı köprüsü altında yatıyorum, üşümemek için ise teneke içinde topladığım odunları yakıp ısınmaya çalışıyorum, kışı köprü altında bazen titreyerek çıkardım, ayağıma cam battı on beş gün yürüyemedim, o zamana çok zorlandım, açlığı çok iyi bilirim, ALLAH kimseyi açlıkla test etmesin” DEDİ.

FOTO-HABER-Anıl ÖZTÜRK

 Bu haber 936 kez okunmuştur.
Haberler
AYTEK'ten beklenen açıklama geldi!
Sizlerin bayisi olmaktan onur duyuyorum
 
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   YAYIN İLKELERİ    l   RSS