Dörtler Ticaret
Alış Satış

Euro 6,3154 6,3268
Dolar5,7125 5,7228
Riyal 1,5229 1,5256
17 Eylul 2019, Salı
 
Otel
 
  Ana Sayfa        Haberler
RIZKINI ALIN TERİ İLE KAZANANLARDA BU HAFTA
Lahmacun satmak ile beş çocuk büyüt emekli ol! İşte örnek baba bu dur.
29 Aralik 2017, Cuma  17:49 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haber Paylaşımı

AZMİN ZAFERİ !

Lahmacun satışı ile 5 çocuk büyüttü!

Hepsini iş güçlü yaptı!

Kendi işinden emekli oldu!

Örnek bir insan!

Örnek bir baba!

Kimden mi bahsediyoruz!

Zonguldak ili Beycuma beldesi Ayvatlar köyünde doğup büyüyen ve rızkını aramak için seyyar lahmacun arabası yaptırıp, 24 yıldır bu işle iştigal eden Muzaffer Açıkgöz’den bahsediyoruz!

İşte Açıkgöz’ün ağzı ile bir yaşam mücadelesi ve başarı öyküsü!

Açıkgöz anlatıyor biz kaleme alıyoruz!

“ 1960 yılında Beycuma’ya bağlı Ayvatlar köyünde doğdum.

İlkokul hayatı sonrası köy işleri falan derken akabinde askere gittim. Asker dönüşü kendi işimi kurma fikri kafamda şekillendi. Köylüyüz öyle sermaye falan yok. En kestirme yoldan eşime ve doğacak çocuklarıma nasıl bakarım diye iş araştırmaya başladı. Aklıma lahmacun imal edip satma işi geldi.

Kendi kendime bunu yaparsam sürümü olan bir yerde yapmam gerektiğini düşündüm. Ve ilk lahmacun işime Kandilli’de başlmaya karar verdim. O zaman kandilli’de oturan çok ve kalabalıktı. Kandilli de 3 yıl bu işe devam ettim. Kandilli göç vermeye başlamıştı. İnsan kalabalığı olmayan yerde işte az oluyordu. Lahmacun satışım için yeni Pazar bulmam lazımdı. Ereğli ilçede tezgahımı açtım. Haftada bir günde Çarşamba günleri  Alaplı ilçesinde tezgahı açmaya başladım. Alaplı ilçeye üç hafta geldiğimde Alaplı’da lahmacun işine devam etmeye karar verdim. 1997 yılından beri Alaplı ilçede lahmacun işine devam ediyorum. Bu süre içinde dışarıdan ödeme yaparak emekli oldum. 5 çocuk büyütüp onları ev bark sahibi yaptım. Çocuklarımın hepsi de şimdi iş güç sahibi. Bende emekliliği kazandığım halde işime devam ediyorum. Alaplı ile özdeşleştim. Her gün Ereğli’den saat 10.00 gibi gelip işime devam ediyorum. Sağlığım devam ettikçe işimi bırakmayı düşünmüyorum” DEDİ.

FOTO-Muhittin ÖZTÜRK

HABER- Anıl ÖZTÜRKBu haber 671 kez okunmuştur.
Haberler
Fındık üreticilerimize müjde!
Cesareti ile takdir ediliyordu!
 
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   YAYIN İLKELERİ    l   RSS